December 2013

The best exotic fruit

31. december 2013 at 14:13 | Autumn | french-toast.blog.cz |  Health
Zdravím naposledy v tomto roce a rovnou bych chtěla se omluvit za neaktivitu, upřímně na blogu jsem byla každý den jen nebyly nápady na články. To se už ale změnilo a já bych chtěla opět psát alepoň třikrát za týden jako tomu bylo na začátku blogu. Avšak bych vám chtěla moc poděkovat za návštěvnost a komentáře :)

Možná jste si všimly nového vzhledu blogu - ano toto je výsledek mé práce za poslední tři dny. Pokaždé když jsem si na chvilku sedla k notebooku jsem pracovala na novém vzhledu. Včera odpoledne jsem měla skoro hotový design s drawing images, ale večer když jsem jen tak z nudy na mobilu koukala po blogách nalezla jsem velice podobný u Sydney. Bylo mi blbé si nastavovat podobný a tak jsem začala znovu :)

Pitahaya
Pitaya nebo také dračí ovoce je oválná bobule pokrytá podlouhlými šupinami.
Chutí připomíná směs angreštů a vodního melounu. Pitaya obsahuje velké
množství vody, vlákniny, vitamínu C a minerálů. Až budete chtít dračí ovoce
spapat nejprve uřízněte konec a slupku stáhněne směrem dolů, nebo stačí
když ji rozkrojíte a vydlabete lžičkou dužinu. Chuť můžete zvýraznit limetkovou šťvou.

Kaki se chutí podobá broskvým a meruňkám, zralé plody mají hodně sladkou chuť,
ovšem ty nezralé jsou opravdu moc trpké :). Nejlepší je kaki konzumovat čerstvé, slupka se nejí. Můžete ho oškrábat jako brambory nebo jablka anebo rozříznout a sníst jako kiwi. Kaki obsahuje vysoké množství vlákniny.


Liči vypadá na první pohled slizce, ale je vynikající, chutná podobně jako kompotované mandarinky - má sladkou a jemnou chuť. Pokud chcete liči sníst, musíte ho oloupat - jí se jeho dužina, ale pozor liči schovává pecku :)


Papája, dnes poslední ovoce které zmíním chutná po melounech a voní po meruňkách. Nejlepší je když papáju rozříznete na půl, vydlabete semínka a dřeň ( dřeň se sní, semínka ne jsou palčivá). Dobré je papáju pokapat citrónem aby se její chuť zvýraznila.Máte rádi exotické ovoce? Pokud ano jaké je vaše nejoblíbenější?

Before I die...

23. december 2013 at 18:39 | Autumn | french-toast.blog.cz |  Words in my head
Příjemný předštědrovečení večer přeji všem blogerům. Na začátek bych chtěla poděkovat za nové komentáře, které bleskurychle oplatím a poděkovat té spoustě blogů, které si mně zapsali do oblíbených. Víte, opravdu potěší když jen tak z nudy brouzdáte po netu a najednou se u několika blogerech objevíte mezi oblíbenými blogy:)

Už jste přichystáni na zítřejší velký večer? Máte už zabalené dárky, ozdobený stromeček a zapáleného františka? Přiznávám že já ještě ne, ještě musím dobalit pár posledních dárků. Těším se na zítřek až dám našemu hafanovi dárek, ani si neumíte přestavit jakou měl loni radost, s rozbalováním by předhonil i kdejaké děťátko.

Jak jste si mohly všimnou mám opět nový design. Tento je jen takový jednodušší, protože se mi nechtělo vytvářet něco přepláceného a taky protože jsem chtěla něco jednoduchého :).

School and Christmas and ....

14. december 2013 at 19:35 | Autumn | french-toast.blog.cz | 16 years old |  Tips & Tricks
Myslím že název mluví za vše. Já vím že jsem slíbila větší aktivitu na blogu, jenže jsem nepočítala s tím že onemocním a pak budu muset dohánět tuny projektů, laborek a podobných věcí. Ze školy domů přicházím kolem čtvrté hodiny, najím se a do večera se učím. Bohužel učení pokračuje i o víkendu... Ještě pět školních dnů a pak hurá!!! :)

Už máte nachystané vánoční dárky? Já ano, ale myslím že jsem jen jedna z mála, protože když přijdu do školy, každý den slyším jak moji spolužáci vymýšlí co komu koupit. Proto jsem dostala nápad že bych do tohoto článku mohla přidat i nějaké tipy na dárky, protože inspirace není nikdy dost!
1) Diář - něco co každý rok alespoň jednomu človíčkovi dám. Je vysoce praktický a není skoro vůbec dráhý, takže si ho může dovolit i někdo kdo nemá na vánoce připraveny tisíce.
2) Svícen - babičce, mamince, tetě - každému udělá radost a když je k němu přidána i skvěle vonící svíčka...
3) Termohrnek - sestru, kamarádku každého v zimě zahřeje :)
4) Parfém pro tatínka či dědečka - osvědčený dárek už spousty let
5) Papuče v originálním provedením například ve formě plyšových zvířátek udělají také radost
6) Nejen pro babičku a dědečka je vhodným dárkem zarámovaná fotografie vnoučátek :)
7) Polštářek s hlavičkou zvířátka - skvělý dárek pro kamarády
8) Vůně do aromalampy také není k zahození...

A co vy, už máte nakoupené dárky? Jaký dárek vám udělá největší radost?