September 2013

Why me?

28. september 2013 at 15:14 | Gabrielle | french-toast.blog.cz | 16 years old |  Words in my head
Ahoj,ahoj, dnes jsem pro vás přichystala příběhový článek, příběh jsem našla na jednich anglických stránkách, takže mně čekalo nekonečné překládání, ale rozhodně si myslím že se hodí pro ty, kteří momentálně nemají u sebe žadnou knížku ♥ :)


Proč Já? Nikdy jsem nevěřila, že se ze mne může během takové chvíle stát absolutní troska. Minulost se mě drží velmi pevně a neustále si jí uchovávám po mém boku. Už čtyry roky jsem s mým přítelem. Celou tu dobu se jenom trápím, žiju v přetvářce a bolestech. Vždycky sem si myslela, že když je člověk otevřený k světu, důvěřuje lidem je to ta správná cesta. Ale bohužel ne. Neustále mě ovládá strach a nejistota. Mám seběvědomí tak nízko.. A kdo za to může?


Můj přítel zničil mojí psychiku. Dostal se mi do hlavy. Manipuloval semnou, lhal mi a podváděl mě. To všechno jsem začala dělat jemu. Oba jsme se navzájem ničili. Mě bylo 15 a jemu 27. Byla jsem hloupá a naivní. Po několika letech přišlo i fyzické násilí. Byl to začarovaný kruh, něco jsem mu řekla špatného a on mě udeřil. A já se mu pak za omlouvala, a dolezla sem nakolenou a odprosila ho. Byla jsem na něm absolutně závislá, byl moje všechno. Celý můj svět, byl víc než moje rodina.. Později přišly i narážky na mojí váhu. (nejsem vyloženě tlustá, jen mám pár kilo na víc).


Kvůli němu jsem se rozhodla zhubnout. Drasticky sem změnila jídelníček. Vyřadila sladké, slané.. Skoro jsem nejedla.. Kontrolovala jsem se každý den jestli vypadám pro něj dost dokonale, pořád se snažila vypadat podle jeho ideálu. A jaký byl jeho ideál? To se měnilo.. Když sem zhubla, řekl mi, že vypadám hrozně, že nemám žádný prsa a žádný zadek.. To byl pro mě další zkrat. Začala jsem zase jíst, občas se přejedla.. A on pak zase "vypadáš hrozně, měla bys se sebou něco dělat". Zase jsem radikálně hubla. A tak to šlo dál a dál.. Pak jsem to už nevydržela a zvracela.


Jednou mě přistihl jak zvracím. Nic mi neřekl, nechal mě a nezajímal se o mě. Tolikrát jsem mu to chtěla říct, ale vždycky mě odbyl. Jeho problémy byly důležitější, jeho zážitky překrývaly moje a on byl prostě ten dokonalej kluk, kterýho každej zbožňuje.. často pil, často mě fyzicky napadal, nadával mi.. a pak mi řekl, že mě stejně miluje..


Každý den stres, zvracení.. chuť k jídlu, zvracení, nechuť k jídlu..


Jeden den si na mě po práci počkal a napadl mě v parku. Nemohla jsem se z toho vzpamatovat.. přestala jsem úplně jíst, myslet.. nespala jsem.. denně se dopovala přášky na spaní, zvracela, stresovala se,.. každýho nenáviděla..


Poté jsme se rozešli jsme se asi na měsíc. Bylo to pro mě to nejšťastnější období. Začala jsem normálně jíst, zářila jsem a byla jsem šťastná. Všechno se mi dařilo. Škola mě zase bavila, s rodinou sem si rozuměla..


Pak jsem se s ním dala zase dohromady.. A dnes.. jsem 18ti letá holka, která denně bere antidepresiva, nespí, zvrací.. a nemůže se zbavit té závislosti.. závislosti na něm.. a závislosti na jídle.

Untitled | via Tumblr

TAG 0.2 - My room

28. september 2013 at 14:49 | Gabrielle | french-toast.blog.cz | 16 years old |  Questions
Zdravím všechny návštěvníky, jak už jste si mohly všimnout, opět jsem změnila vzhled blogu, no ten tmavý se mi moc líbil ale byl opravdu moc tmavý tak jsem zpátky u světlé klasiky. Pro dnešní den jsem měla v plánu jinačí článek a to facts about me, jenže tento tip článku je momentálně všude a mně samotnou už nebaví je číst tak jsem si zvolila tag na můj pokoj, budu ráda když se v komentářích rozepíšete na svůj vlastní pokoj :)

V kolika skříních máš oblečení? Stačí ti to nebo by si chtěla větší?
Mám jen jednu středně vekou skříň, která mi stačí jen do té doby než jdu nakupovat - pak mám problém nacpat vše do skříně a přijde na řadu nekonečné přebírání věcí...

Máš v posteli nějaké plyšáčky? :)
Mám v posteli dva plyšáky které mám už od mala, a které nikdy nikam neuklidím! :D

Máš na zdech plakaty? Jaké?
Nemám žádné, nelíbí se mi plakáty na zdech a ani by se mi do pokoje nehodily, mám na zdech akorád staré fotografie :)
♥ Pink hearts & sparkle dreams ♥ | via Tumblr
Vyhovuje ti barva tvého pokoje, nebo by si chtěla jinou?
Momentálně mi barva maximálně vyhovuje, mám 14 dní novou - levandulovou do které jsem se zamilovalaaa, dříve jsem měla křiklavě zelenou, mno poslední dobou jsem té zelené měla opravdu plné zuby :)

Je něco, co ti v pokoji chybí?
Jedině signál z WiFi, jinak mě opravdu nic nenapadá :)

Jaké máš povlečení?
Zajímavá otázka :D, momentálně mám tmavě červené balvněné s kytičkami.

Máš v pokoji normální židly nebo tu točící na kolečkách?¨
Dříve jsem měla normální ale po rekonstrukci mám tu na kolečkách :)

Jak často si v pokoji uklízíš?
Snažím se tam udržovat pořádek, ale jeddnoduše to nejde, obvykle uklízím v sobotu dopoledne :)

Líbí se ti tvůj výhled z okna?
Určitě, komu by se nelíbil výhled na střechu sousedního domu -.-


Bojíš se tam někdy?
Někdy ano, můj pokoj je hned vedle půdy a když se dívám na filmy do noci a pak usnout, to se bojím no :)

Podivný článek

25. september 2013 at 16:52 | Autumn | french-toast.blog.cz | 16 years old |  Words in my head
Bez psaní to prostě a je mi už opravdu jedno jestli si někteří lidé prečtou to cu tu píši, za posledních pár týdnů jsem se naučila mít některé lidi někde a je mi opravdu jedno co si o mně myslí, ikdyž některé potkávám prakticky denně a s úsměvem jim říkám "ahoj" tak bych je někdy nejraději odstřelila nejlépe až někam do jiné galaxie, a tuším že kolikrát i oni mě, tak ať já jim tu radost neudělám! Víte je opravdu sranda pozorovat tyto lidi, když se náhodou podaří skórovat mě, opravdu si to kolikrát užívám a vzpomínky na tuto situaci mám tak dobře uschované, že jsi je budu pamatovat ještě minimálně pár let...
Divné, když vidím tento odstavec´, který plánuji napsat už týden černý na bílém ( bílí na černém? :D). Teď to nechám plavat a jdu se věnovat článku, námět článku mě napadl o prázdninách, no to už je doba, tenkrát to bylo něco šíleného, no ono to je vlastně pořád :) - opravdu nechápu ty řetězoví reakce, jedna slečna co má vysoce navštěvovanný blog něco vymyslí a do týdne je to všude. Jako například Sydney napíše 30 fact about me a najednou na dalších 50 blogách je tento článek taky, to už jste vážně tak bez nápadů co psát?
Další zajímavá věc jsou fotonávody a návody vůbec, někdo napíše/ vytvoří velmi pracně fotonávod, třeba se mu odměna dostaví v podobě komentářů, jenže 99% z nich jsou "určitě vyzkouším" "vypadá to skvěle", radši bych nekomentovala vůbec když bych věděla že nevymyslím něco originálnějšího než toho.
Poněvadž mám tak trošku hlad a zítra píši písemnku na kterou v sešitě ani nemám zápis musím ho jít někam sehnat tak pro dnešek s tímto podivným článkem co nemá hlavu ani patu končím a zítra se ozvu s něčím smysluplnějším :D. Ještě nakonec, bych se ráda zeptala jestli neznáte nějakou šikovnou grafičku, scháním podzimní design, který není free a tak není na dalších padesáti blogách. Tak se zatím mějte, rakeťáci. :)

Kinder mléčný řez :3

1. september 2013 at 13:09 | Autumn | french-toast.blog.cz | 16 years old |  Cooking
Zdravím všehny kdo si udělaly čas na přečtení mého nového článku. Toto je můj první článek do této rubriky - doufám že bude úspěšná. Kinder mláčný řez mám opravdu ráda a tak jsem se rozhodla udělat recept na domácí, protože ten z obchodu není zrovna nejlevnější... Bohužel fotografie není moje, můj foťák se totiž z neznámého důvodu rozhodl že už fotit nebude...


cupcake cake cherry iconCo je potřeba?
Na krém: cukr moučka, 1/2 ks másla, 1 smetana a 2 kusy tvarohu
Na plech: mouka na vysypání plechu a máslo na vymazání plechu
Na těsto: 1/3 balíčku kakaa, 2 lžíce oleje, 1/4 balíčku prášku do pečiva, 8 lžic cukru krupice, 10 lžic polohrubé mouky a 7ks vajec

Cherry Cake icon Jak na to?
Vajíčka vyšleháme do pěny, přidáváme cukr, olej. Jakmile je vše vyšleháno, přidáme kakao a nakonec vmícháme mouku s kypřícím práškem. Vymažeme a vysypeme moukou dva plechy a na každý dáme polovinu těsta. Těsta dáme péct na 180 °C na 7 - 8 minut. Upečené těsto necháme vychladnout.

Zatím si připravíme náplň. Vyšleháme tvaroh, přidáme smetanu nebo bílý jogurt a máslo, cukr podle chuti a vyšleháme do pěny.

Pak na jeden korpus namažeme náplň a druhým ho přikryjeme. Kinder mléčný řez dáme do lednice vychladit. Můžeme i polít čokoládou.
Pak už jen nakrájíme a můžeme se do něj pustit.

Vyzkoušíš recept? Mám připravit další (např. duhový koláč) ?