August 2013

Tips for serials 0.1

30. august 2013 at 8:51 | Autumn | french-toast.blog.cz | 16 years old |  Tips & Tricks
Ahojík, dnes se hlásím s pár tipy na seriály, jelikož jsem velký milovník seriálu mám jich v zásobě tuny... O seriálech jako Pretty Little Liars, Gossip girl a Upíří deníky psát nebudu, jelikož je všichni znají, nemá smysl tu o nich psát. Poněvadž jsem dnes ukrutně líná text k seriálům je z csfd.cz

Jane by design
Seriál se točí kolem středoškolačky Jane, která žije pouze se svým starším nezaměstnaným bratrem Benem. Její život není ani zdaleka dokonalý. Na střední škole není zrovna oblíbená, její vysněným klukem je nejpopulárnější kluk na škole a k tomu všemu ji trápí velké finanční dluhy, které s bratrem mají. Jane ze všeho nejvíce miluje módu, a tak když se ji naskytne příležitost nastoupit na pozici asistentky ředitelky módního domu Donovan Decker neváhá, i když to sebou přináší i velké starosti. Jane musí náhle zvládat školu a zároveň její novou práci, kde si všichni myslí, že Jane je již dospělá. Ke zvládnutí všech překážek Jane pomáhá její nejlepší a trochu potrhlý kamarád Billy.

Switched at Birth
Když dvě dospívající dívky, Bay a Daphne, zjistí, že byly při narození vyměněny, obrátí to jejich životy vzhůru nohama. Bay žije s rodiči a bratrem v přepychové vile a neslyšící Daphne s matkou a babičkou v chudinské čtvrti. Přesto se však jejich rodiny dohodnou na společném bydlení, aby si tak všichni mohli vynahradit ztracený čas.

Teen wolf (vlčí mládě)
Mladý outsider Scott se jedné noci potlouká po lese, když je napaden vlkodlakem. Naštěstí ze souboje vyvázne jen s kousnutím. Ale brzy si začne uvědomovat, že se s ním něco děje.

Lying game
Emma, dívka vyrůstající v péči náhradních rodičů, má dvojče, o kterém dosud nevěděla. Její sestra Sutton však naopak vyrůstala v zámožné rodině. Po jejich setkání se dívky rozhodnou vyměnit si svá místa a zjistit pravdu o svém původu a proč byly rozděleny. Po počátečním nadšení se však Emma dozvídá, že její sestra zmizela, a na ní je, aby ji našla a zachránila.

F.R.I.E.N.D.S

Places that I want to visit

28. august 2013 at 9:22 | Autumn | french-toast.blog.cz | 16 years old |  Words in my head
Přeji všem krásné (u nás deštivé) středeční ráno. Pro dnešní den mám v plánu článenk o místech kam se chci podívat, ale jako první věc co chci udělat je poděkovat vám za 6 úžasných komentářů, úplně jste mi vyrazily dech! Nečekala jsem že za jeden a ještě k tomu prvý den blogu navštíví můj blog tolik lidí, zanechají mi komentář a navíc mi ještě dvě slečny napsaly že už teď patřím do jejich oblíbených blogů - patří vám všem velké díky!

Je spousta míst který bych chtěla někdy navštívit, pochopitelně do mého seznamu paří Londýn, Paříž a New York jen o nich teď nebudu psát, píší o nich všichni, a tak bych chtěla uvést i jiné také moc pěkné místa.

První místo bez velkého rozmýšlenín rozhodně získá Provence, kterou toužím navštívit už dva roky. Provence je oblast na jihovýchodě Francie. Tato oblast je známá především pěstováním levandule. Velmi se mi líbí fotografie obřích levandulových polí a mezi nimi jeden maličký domek - chtěla bych tam bydlet...

Dalším místem je Island - ostrovní stát v severní části Atlantského oceánu. Na Islandu bych se chtěla podívat do jeho hlavího města - Reykjavíku a pak k stratovulkánu Askja, kde se při posledním výbuchu zde vzniklo obrovské tmavomodré jezero.

Předposledním místem které dnes uvedu je Čína. Místo které ostatní odsuzují a já obdivuji. Rozhodně se mi nelíbí přelidněná čínská města či obrovské továrny ve kterých pracují velmi chudí lidé a děti, kteří si za den tvrdé práce vydělají třeba jen 10 korun. NE. Mě se líbí krajina, ve které se čína nachází - fascinující hory, domy postavené ve speciální čínské archtektuře, upravené zahrádky a parky ve kterých kvetou sakury.♥

Dnes poslední místo o kterém se zmíním jsou Alpy, spousty z vás tam již samozdřejmně bylo lyžovat, bohužel já to štěstí si zalyžovat v Alpách neměla. Raději bych ovšem jela do Alp jako turista, miluji chození po horách a velké hory, loni jsem byla v Krkonoších a i ty se mi zdály mohutné a obří, chtěla bych vidět tyhle nejvyšší v Evropě!

Kam byste se chtěli podívat vy?
Splnilo se vám někdy vaše přání a podívali jste se tam kam jste chtěli?

TAG 0.1 - Books

27. august 2013 at 15:02 | Autumn | french-toast.blog.cz | 16 years old |  Questions
Ráda by sem vás přivátala na nově otevřeném blogu. Jsem moc ráda že jste si našli čas a můj blog navštívily, něco si přečetly popřípadě okomentovaly. Jako svůj první článek jsem si vymyslela tag o knížkách. Tento tag jsem viděla na nějakém blogu asi před měsícem, už nevím kde to bylo, takže se omlouvám "majitely" a budu moc ráda když mi napíše, abych mohla svou chybu napravit a uvést zde autora/ autorku tagu. Teďka už ke slibovanému tagu.

- Čteš o prázdninách více nebo méně, než přes rok?
O prázdninách čtu o 100% více než při škole. Je na to více času a větší chuť, když chodím do školy tak příjdu domů a hned se musím učit a večer už není chuť na čtení, protože mě učení vysílí a jsem ráda že jsi můžu pustit nějaký ten film nebo seriál.

-Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
Jako první se mi vybaví knížka kterou momentálně dočítám - Temné vize - odhalení, je to knížka od velmi populární spisovatelky L.J.Smith - autorky veleúspěšných upířích denníků.

-Kolik si schopná vzít knih na dovolenou?
Na dovolenou si obvykle beru 1-2 knihy, podle toho kam mám namířeno. Připadá mi zbytečné brát si deset či více knih, protože na dovolenou jezdím abych se někam podívala, číst můžu až přijedu domů...

nightmare

-Čteš o prázdninách nějakou povinnou četbu?
Jelikož máme hodně povinných knížek tak ano čtu, sice jsem si přečetla jen ty "jednodušší" jako je třeba Romeo & Julie, Máj či Kytice, na ty složitější se mi moc nechtělo - jsem člověk co nerad přemýšlí.

-Preferuješ klasické knihy (papírové) nebo e-knihy (elektronické)?
Rozhodně ty klasické papírové, jsem zastánce názoru že ne všechno musí být supermoderní.

-Jakou knihu by si ráda viděla zfilmovanou?
Líbila by se mi zfilmovaná kniha Mezi hvězdami, je o klukovi který chce pracovat u filmu a jeden den přijede k nim do města natáčet filmový štáb a jemu se splní jeho přání.

-Které místo z knih by si ráda navštívila?
Upřímně? Ráda bych se podívala na všechna místa kde se odehrály děje knih které jsem četla.